Intencje pogrzebowe

Kościół od początku czcił pamięć zmarłych i ofiarował im pomoce, a w szczególności Ofiarę eucharystyczną , by po oczyszczeniu mogli dojść do uszczęśliwiającej wizji Boga.

(KKK 1032)

W naszej parafii, przy okazji pogrzebów można ofiarować Msze św. za zmarłych. Intencje te są przyjmowane w zakrystii przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

Lista ofiarodawców jest odczytywana na zakończenie Eucharystii.

5 intencji zostanie odprawionych w parafii a pozostałe będą przekazane do odprawienia innym kapłanom (np. w Domu Księży Chorych, w Domu Księży Emerytów, misjonarzom i innym)

Prosimy, aby przedstawiciel najbliższej rodziny zmarłej osoby zgłosił się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, po odbiór terminów Mszy św. wyznaczonych do odprawienia w naszym kościele parafialnym w Gdowie lub w kaplicy w Zagórzanach.

Terminy te będą też publikowane w tym miejscu na naszej stronie parafialnej.

«Święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni»

2 Mch 12, 45