Kancelaria czynna jest:

Kancelaria jest NIECZYNNA w Niedziele oraz w Święta

Skramenty

Sakrament Chrztu Świętego

Sakrament Chrztu świętego dzieciom udzielany jest podczas Eucharystii w III sobotę miesiąca o godz. 1800 i w III niedzielę miesiąca o godz. 1230 oraz w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych o godz. 1230

Sakrament Chrztu Świętego jest też udzielany poza Eucharystią w innych terminach, ustalanych indywidualnie z zainteresowanymi.

DOKUMENTY potrzebne do Sakramentu Chrztu Świętego dzieci:

• Akt urodzenia dziecka (do wglądu) oraz w przypadku aktualnego zamieszkana rodziców w innej parafii zgoda na udzielenie Sakramentu Chrztu Świętego w parafii Narodzenia NMP w Gdowie.
  • Odpis Aktu ślubu rodziców z USC (do wglądu) lub w przypadku braku związku akty urodzenia rodziców (do wglądu).
  • Personalia Rodziców chrzestnych, dla chrzestnych spoza zaświadczenie z parafii aktualnego zamieszkania o możliwości podjęcia obowiązku chrzestnego
  • Zgłoszenia zamiaru ochrzczenia dziecka należy dokonać w Kancelarii Parafialnej co najmniej tydzień przed planowanym terminem Chrztu Świętego

Sakrament Małżeństwa

Termin ślubu można zarezerwować z rocznym wyprzedzeniem.

Trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu należy umówić się telefonicznie do kancelarii na spisanie protokołu koniecznego do zawarcia małżeństwa.

Do spisania protokołu wymagane są następujące dokumenty:

• Świadectwo Chrztu dla osób ochrzczonych poza parafią Narodzenia NMP w Gdowie.
  • Zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa
    • Powyższe dokumenty są ważne 6 miesięcy.
  • Indeks z Katechezy lub świadectwo szkolne z ostatniej klasy
  • Dowód osobisty
  • Personalia świadków zgodne z danymi w dowodzie osobistym

W przypadku gdy oboje narzeczeni są spoza parafii zgoda jednego z proboszczów na przeprowadzenie rozmów kanoniczno – duszpasterskich z narzeczonymi i spisanie protokołu.

Pogrzeb katolicki

Dokumenty potrzebne:

• Akt zgonu z USC (do wglądu)
  • Zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Chorych (kapelan szpitala)

Ustalenia terminu pogrzebu można dokonać o każdej porze

Wszystkie sprawy cmentarne – lokalizacja grobu (grobowca), oprawa liturgii itp. ustalana jest i opiniowana w Kancelarii Parafialnej.

Sakrament namaszczenia Chorych

Z posługą sakramentalną odwiedzamy naszych Chorych w każdy I sobotę miesiąca od 900.
W uzasadnionych przypadkach indywidualnie (po uzgodnieniu).
O każdej porze dnia i nocy w niebezpieczeństwie zagrożenia życia lub zdrowia (zgłoszenie osobiste lub telefoniczne).