You are currently viewing Pogrzeb Śp. ks. Proboszcza Stanisława Bętkowskiego

Pogrzeb Śp. ks. Proboszcza Stanisława Bętkowskiego

  • Post category:Wydarzenia

28 lipca 2020 r. po przebytej chorobie odszedł do Pana nasz Proboszcz ks. kanonik Stanisław Bętkowski.

Oficjalne uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w poniedziałek 3 sierpnia modlitwą różańcową przy trumnie z ciałem śp. ks. Stanisława na plebanii.

Po tej modlitwie o godz. 15:00 rozpoczęła się uroczystą Msza św., której przewodniczył ks. bp Jan Zając. Kazanie wygłosił ks. dr Robert Nęcek, a w koncelebrze brało udział ok. 90 kapłanów. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, ochotniczych straży pożarnych, stowarzyszeń, i przede wszystkim licznie zgromadzonych parafian.

Po Mszy św. trumna z ciałem śp. ks. kanonika Stanisława pozostała w kościele. Każdy chętny mógł przyjść, aby pomodlić się i podziękować Mu i Bogu za Jego posługę w parafii.

Dzień wcześniej odprawiono Mszę św. w kaplicy w Zagórzanach, której przewodniczył ks. Robert Jończyk, dziekan naszego dekanatu.

We wtorek po porannej Mszy św. odprowadzono ks. Stanisława do kościoła pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie, gdzie o godz. 14:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył ks. bp Roman Pindel, a koncelebrował z wieloma kapłanami ks. bp Damian Muskus. Homilię wygłosił ks. Wiesław Cygan.

Po zakończeniu Eucharystii ks. Stanisław został pochowany na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie.

Więcej można przeczytać tutaj. Dziękujemy wszystkim którzy przysłali zdjęcia z pogrzebu. Publikujemy je w naszej galerii.

Poniżej zamieszczamy też nadesłane przez parafian świadectwa o ks. Stanisławie. Czekamy na kolejne. Proszę pisać na adres email naszej parafii.

Śp. ks. kan. Stanisław był uczciwym, dobrym i skromnym człowiekiem. Pogodnym, cierpliwym zatopionym w modlitwie kapłanem. Zawsze znajdywał czas dla swoich parafian, nie byli mu obojetni…

Katarzyna Szostak