OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (19.05.2024)

Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Wizytację Kanoniczną, którą prowadzi Bp Robert Chrząszcz. Ksiądz Biskup uczestniczy w Liturgii niedzielnej w naszej Parafii, spotyka się z przedstawicielami wspólnot i grup parafialnych oraz prowadzi kontrolę ksiąg parafialnych. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa.

W poniedziałek (20 V) święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym sanktuarium będą o godz. 630, 800, 1600 i 1800, a w Zagórzanach o 1900. Z racji święta Administracja Cmentarza i Kancelaria będą nieczynne.

W czwartek (23 V) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

W sobotę (25.V.) w katedrze wawelskiej diakoni naszej archidiecezji przyjmą święcenia prezbiteratu. W tym tygodniu przeżywają swoje rekolekcje. Módlmy się za nich, aby otwarci na dary Ducha świętego dobrze wypełnili zadania, do których Pan Jezus ich powołał.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Ofiary przeznaczymy na bieżące utrzymanie kościoła i przygotowanie inwestycji budowy drogi procesyjnej wokół kościoła Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa do Naszej Pani Gdowskiej w środy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. Zapraszamy na pielgrzymki i wyjazdy organizowane przez parafię:

• Wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza 15.06.2024 br.
  • Fatima samolotem od 26 do 30. 09 br., koszt 3450 zł. i 160 euro
  • Lourdes samolotem od 11 do 15. 07 br., koszt 1200 zł i 480 euro.
  • Wakacje w Neum w Bośni i Hercegowinie od 23.06 do 4.07. Koszt 900 zł i 480 euro.

Zapisy na wyjazdy w zakrystii. Spotkanie dla pielgrzymów do Fatimy w środę o godz. 2000

W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Józefę Zając ze Stryszowej i  śp. Kazimierza Bugajskiego z Gdowa. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów W otwarciu na dary Ducha Świętego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.