You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  (21.04.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (21.04.2024)

    Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej wspólnocie gościmy kleryków z Seminarium w Stadnikach wraz z przełożonymi, którzy dzielą się świadectwem o powołaniu i podejmują modlitwę o nowe powołania. Po Mszy świętej o godz. 930zapraszamy na spotkanie z klerykami w salce młodzież, zwłaszcza męską.

    Naszą modlitwą chcemy dziś otoczyć księdza Bartosza Wronikowskiego w dniu jego imienin. Imię Bartosz, jak można wyczytać w księdze imion, jest staropolskim spolszczeniem aramejskiego imienia Bartłomiej. Mężczyzna o tym imieniu jest osobą odpowiedzialną i stanowczą. W swoim życiu kieruje się zbiorem zasad moralnych. Obowiązkowy i sumienny, często angażuje się w działalność społeczną. Doceniając posługę kapłańską ks. Bartosza w naszej parafii i dzielenie się wieloma talentami, którymi go Bóg obdarzył chcemy życzyć Solenizantowi: Niech Twoja wiara staje się coraz bardziej gorliwa, A głoszone słowo coraz głębiej wpada do serc wiernych. Niech Bóg Cię wszelkimi łaskami obdarza, niech Ci się samo dobro w życiu wydarza. Szczęść Boże. Msza w intencji ks. Bartosza o godz. 1100.

    We wtorek (23 IV) uroczystość św. Wojciecha Bp. i M., głównego patrona Polski.

    W środę (24 IV) zapraszamy na Nabożeństwo do Naszej Pani Gdowskiej po Mszy świętej
o godz. 1800. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nabożeństwo do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Wszystkich, którzy jeszcze nie uczestniczyli jeszcze w tym nabożeństwie, zapraszamy serdecznie by w ramach przygotowania do jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Pani Gdowskiej choć raz wzięli udział w tym nabożeństwie

    W czwartek (25 IV) święto św. Marka, ewangelisty, patrona Metropolity Krakowskiego, ks. abpa Marka Jędraszewskiego

    W przyszłą niedzielę (28 IV) dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 1100. Okazja do spowiedzi dla dzieci i ich rodzin w piątek od godz. 1600. W spowiedzi będą pomagać księża Sercanie. Zapraszamy również wszystkich do skorzystania ze spowiedzi z okazji pierwszego piątku i soboty, które przypadają 3 i 4 maja. 3 maja z racji uroczystości nie będzie dodatkowej spowiedzi.

    Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Ofiary przeznaczymy na bieżące utrzymanie kościoła i przygotowanie inwestycji budowy drogi procesyjnej wokół kościoła Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. W dniach 26 do 30. 09. br. jest organizowana pielgrzymka samolotowa do Fatimy ok. 4500 zł. Program w gablocie i na stronie internetowej i w zakrystii. Zapisy w zakrystii.

    Proszono o przekazanie podziękowania:

    Serdecznie podziękowanie organizatorom: Fundacji Mk 12, 31, Pani Sołtys, Izabeli Ćwikło, Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Annie Ciężarek, Pani Sekretarz Urzędu Gminy Gdów, Bożenie Malarczyk, Członkiniom Koła Gospodyń z Fałkowic, Druhom OSP Fałkowice, Paniom z wszystkich Kół Gospodyń z obszaru naszej Gminy, Mieszkańcom wsi Fałkowice, oraz sponsorom, darczyńcom i wszystkim, którzy dnia 14 kwietnia 2024 roku włączyli się w Kiermasz Charytatywny na rzecz chorego Mariusza Marciniaka z Fałkowic. Zebrana kwota: 16 208, 0 zł., zostanie w całości przeznaczona na jego leczenie i rehabilitację.

Serdecznie dziękuję!

Władysława Marciniak

    W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Franciszek Gawron z Gdowa. Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Razem ze św. Michałem Archaniołem prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne