You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  III NIEDZIELA WIELKANOCNA  (14.04.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA (14.04.2024)

    Pan Grzegorz Kiciński Dyrektor Generalny Fundacja Aniołów Miłosierdzia, którego gościliśmy w ostatnią niedzielę wraz s. Michaelą Rak, pracownikami i wolontariuszami jedynego hospicjum dla dzieci i dorosłych składa wszystkim parafianom gromadzącym się w Gdowie i w Zagórzanach, księżom Stanisławowi, Bartoszowi i Bartłomiejowi, a także służbie liturgicznej, pracownikom i przyjaciołom wileńskie modlitwy i wdzięczność – dziękujemy za owoce zbiórki, przeprowadzonej w parafii. W trakcie niedzieli do puszek zebraliśmy 25 359,46 zł i 100 USD a przez internet 16 340 zł! Dzięki tej sumie na wileńskim Moście do Nieba, w tym niezwykłym Betlejem Miłosierdzia nie zabraknie nie tylko specjalistycznych środków medycznych, ale także i przede wszystkim kolejnych okazji do okazania darmowej miłości Jezusa Chrystusa.. Zapisaliście się w tej historii złotymi zgłoskami. Z wdzięcznością Grzegorz Kiciński.

    W dzisiejszą niedzielę w naszym kraju przeżywamy VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma świętego, każdy z nas z przygotowanych koszyczków na bocznych ołtarzach może zabrać kartkę z zaznaczonymi wersetami z Dziejów Apostolskich. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Dziś również obchodzimy ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I Święto Chrztu Polski.

    KGW Fałkowice wraz z fundacją Mk 12,31 zapraszają dziś na kiermasz ciast, z którego dochód jest pomocą w rehabilitacji Mariusz Marciniaka.

    W środę (17 IV) zapraszamy na Nabożeństwo do Naszej Pani Gdowskiej po Mszy świętej
o godz. 1800.

    W czwartek (18 IV) zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta a po niej spotkanie formacyjne na plebanii. Na spotkanie zapraszamy także osoby chcące poznać to duszpasterstwo.

    W przyszłą niedzielę zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, w którą modlimy się o nowe powołania, w naszej wspólnocie będziemy gościć kleryków z Seminarium w Stadnikach wraz z przełożonymi, którzy podzielą się świadectwem o powołaniu. Po Mszy świętej o godz. 930zapraszamy na potkanie z klerykami w salce młodzież, zwłaszcza męską.

    Dziękujemy za ofiary złożone dziś w kopertach na cele gospodarcze parafii oraz za ofiary składane przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Każda złotówka ma niebagatelną wartość wobec ogromu prac, które nas czekają w naszej świątyni. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

    Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Święty Michał Archanioł niech nas wspiera w otwieraniu serc na Boże Słowo.