You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENIEDZIELA ZMARTWYCHWSRTANIA PAŃSKIEGO(31.03.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENIEDZIELA ZMARTWYCHWSRTANIA PAŃSKIEGO(31.03.2024)

    „W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”

    Drodzy Parafianie i Goście.

    W ten radosny Zmartwychwstania Pańskiego Dzień składamy z serca płynące podziękowania: najpierw Miłosiernemu Bogu, za to, że dał nam łaskę tak owocnego przygotowania się do głębokiego przeżycia dni Paschy Chrystusa przez udział w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie różańcowej oraz w nabożeństwach pasyjnych i spowiedzi wielkanocnej. Gorąco dziękuję wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję tym, którzy przygotowali Drogę Krzyżową ulicami Gdowa oraz Uroczystą procesję z palmami. Dziękuję naszym Siostrom Franciszkankom za troskę o kwiaty i wystrój kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę, Grób Pański oraz oświetlenie i nagłośnienie. Grupie KAIROS, chórowi Pro Gdovia, chórowi Parafialnemu, grupie muzycznej oraz scholii małej i dużej dziękujemy za ogrom pracy przy przygotowaniu śpiewu i śpiew podczas liturgii. Dziękujemy tym, którzy wykonali nowe podstawy pod paschał i figurę Zartwychwstałego. Dziękujemy ministrantom i lektorom za przygotowane asysty na liturgię. Dziękujemy wszystkim posługującym w liturgii słowa. Dziękujemy Panu organiście Piotrowi i Panu kościelnemu Dariuszowi za ich czuwanie i pracę. Dziękuję Druhom z jednostek OSP naszej parafii trzymającym wartę przy grobie. Dziękuję Orkiestrze za udział w procesji rezurekcyjnej oraz wszystkim niosącym feretrony. Dziękuję księdzu Seniorowi oraz księżom wikariuszom Bartłomiejowi i Bartoszowi za wspólne sprawowanie liturgii tych dni, prowadzone nabożeństwa, za posługę w konfesjonale. Dziękuję prowadzącym czuwania w ciemnicy i przy grobie. Księdzu Biskupowi Robertowi Chrząszczowi dziękuję za przewodniczenie naszemu Triduum, które pomogło nam głębiej zrozumieć moc Bożego działania dla zbawienia człowieka. Dziękujemy Wam wszystkim za podjęcie w tych dniach modlitwy i czuwania w Ciemnicy i Grobie, dziękuję za przychodzenie zwłaszcza rodzin z dziećmi i uczenie ich przeżywania tych dni. Wszystkim „Bóg zapłać.

    Dziś o godz. 1715 kolejny dzień nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, a o 1730 odprawimy Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne.

    Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Składka w poniedziałek będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

    W środę (3.IV.) zapraszamy na ostatnią próbę do wydarzenia Róża dla Jezusa Miłosiernego, które odbędzie się w sobotę 6 kwietnia br. na Rynku Głównym w Krakowie o godz. 1300. Próba przy plebanii o godz. 2000. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

    W czwartek (4.IV.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej wieczornej.

    W piątek (5.IV.) I piątek miesiąca Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800. Okazja do spowiedzi rano i po południu od 1500. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    W sobotę (6.IV.) z racji I soboty miesiąca starszych
i chorych i samotnych zapraszamy na Mszę świętą o godz. 930, wcześniej okazja do spowiedzi Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 80. Tydzień Miłosierdzia. Naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie.

    W niedzielę Miłosierdzia rozpoczniemy w naszej Archidiecezji peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów. Nasz rejon jest zaproszony na modlitwę przy relikwiach do Myślenic w poniedziałek 8 kwietnia br. o godz. 1300. Jest organizowany wspólny wyjazd. Zapisy na autobus w zakrystii. Młodzież z naszej parafii zapraszamy na czuwanie modlitewne przy relikwiach w niedzielę 7 kwietnia o godz. 2000 Wyjazd indywidualny. W zakrystii można również zapisać się na wyjazd na pielgrzymkę do Fatimy.

    Z okazji Świąt Wielkanocnych przyjmijcie serdeczne życzenia ks. abpa Marka Jędraszewskiego:

    W głoszeniu radości zmartwychwstania niech pomaga nam opieka świętego Michała Archanioła.