27 Niedziela Zwykła

  1. Dziś o godz. 1700 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie, w naszym sanktuarium o godz. 1730natomiast w kościele w Zagórzanach po Mszy świętej godz. 1700.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy II etap powoływania Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każda miejscowość naszej parafii mogła zgłosić kandydatów do Rady. Zgłoszeni kandydaci, którzy wyrazili zgodę znaleźli się na liście wyborczej. Przyjęte kryterium to jeden radny na 500 mieszkańców. Głosować może każdy pełnoletni parafianin. Oddajemy jeden głos na wybranego kandydata wrzucając kartkę z imieniem i nazwiskiem Kandydata do urny przy wyjściu z kościoła. Głosowanie trwa do 18 października br. Potem zaproszę kandydatów, przeliczymy komisyjnie głosy i kandydaci z największą ilością głosów wejdą w skład Rady. Parafialną radę Duszpasterską tworzą członkowie z urzędu, z wyboru i z nominacji. Liczba członków z nominacji wynosi 1/3 tworzących radę.
  3. Rodzice Klaudii Mistarz składają serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na leczenie ich córki w ubiegłą niedzielę. Zebrano łącznie 14 726 zł 90 gr. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza święta 7 listopada br. O godz. 930.
  4. W poniedziałek (5.X.) wspomnienie św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia.
  5. We wtorek (6.X) na nabożeństwo różańcowe i Mszę święta zapraszamy uczniów klas 7 SP. Po Mszy świętej spotkanie dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
  6. W środę (7.X) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę święta zapraszamy uczniów klasy 3 SP. Podczas Mszy świętej poświęcenie różańców.
  7. W czwartek (8.X) na nabożeństwo różańcowe zapraszamy uczniów klasy 2 SP i klas 8 SP. Dla uczniów klas 8 po Mszy świętej spotkanie dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski. Podczas kwesty prowadzonej przez wolontariuszy możemy wesprzeć materialnie „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – ten wyjątkowy, budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. W ramach obchodów Dnia Papieskiego w naszej gminie zapraszamy na Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici, który wyruszy po Mszy świętej sprawowanej w naszym Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej o godz. 1600. O godz. 1830 w Niegowici poczęstunek i koncert papieski. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o 2100. Dla uczestników Marszu Rodzinnego organizatorzy zapewniają powrotny transport do Gdowa. Prosimy o zabranie ze sobą przyłbic lub maseczek i zachowanie reguł sanitarnych. Bliższe informacje na plakatach.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ewa Kapała, Danuta Kawa i Adam Dubiel. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen