33 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. Dziś w całym Kościele jest obchodzony Trzeci Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek apeluje do ludzi wierzących: „Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”. W ramach Dnia Ubogich dziś we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest prowadzona kwesta na rzecz ubogich Przed kościołem ofiarami do puszek możemy wesprzeć organizację Dnia Ubogich w Krakowie oraz działalność naszego parafialnego zespołu Caritas. Proszę również, by każdy rozglądnął się w swoim środowisku i przyszedł z konkretną pomocą potrzebującym sąsiadom.
  2. We wtorek (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  3. W środę (18.XI.) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc
  4. W czwartek (19.XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.
  5. W piątek (20. XI.) św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika.
  6. W sobotę (21.XI.) wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  7. W przyszłą niedzielę (22.XI.) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zawierzenia Świata Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na cmentarzu o godz. 1500 Msza święta za zmarłych w ubiegłym roku.