You are currently viewing III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka dla podkreślenia znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, w czasie której Bóg mówi do nas w sposób szczególny.

         Do skarbon przy bocznych ołtarzach kościoła można złożyć dziś ofiarę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

         W poniedziałek (25.I.) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

         We wtorek (26.I.) wspomnienie św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa.

         W środę (27.I.) o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W czwartek (28.I.) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Podczas Mszy świętej o godz. 1800 dzieci z klasy III ze szkoły w Gdowie w ramach przygotowania do I Komunii świętej otrzymają książeczki do modlitwy.

         W przyszłą niedzielę (31.I.) rozpoczynamy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające przez trzy kolejne niedziele Wielki Post. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 1230 do Mszy świętej wieczornej. Porządek adoracji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej

         Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą wspólnotę parafialną. Rada Sołecka i OSP w Gdowie informują, że podczas zbiórki do puszek w ubiegłą niedzielę zebrano 12 538 zł, 10 gr. i 10 euro. Pieniądze zostały przekazane osobiście pani Katarzynie Stanisz. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za okazaną pomoc dla rodziny poszkodowanej przez pożar. Gdyby ktoś chciał jeszcze wesprzeć poszkodowaną rodzinę można to uczynić podczas kiermaszu ciast i różności organizowanym przez „Fundację Mk 12,31 wraz z przyjaciółmi w niedzielę 31 stycznia br. od godziny 800.

Proszono o przekazanie ogłoszenia:

         Wójt Gminy Gdów, w związku z zamiarem zorganizowania uroczystości jubileuszu
50-lecia pożycia małżeńskiego dla mieszkańców Gminy Gdów, którzy zawarli ślub w 1971 roku, informuje o możliwości składania wniosków przez małżonków w sprawie nadania odznaczeń „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Wnioski można składać do 15 lutego br. Bliższych informacji udziela Urząd Stanu Cywilnego w Gdowie

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Śp. Ewę Piliszewską i Śp. Krzysztofa Nowaka. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Nasze nawrócenie polecajmy opiece św. Michała Archanioła.