You are currently viewing V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Nasza archidiecezja cieszy się od wczoraj osobą nowego biskupa pomocniczego, księdza biskupa Roberta Chrząszcza. Pamiętajmy o nim i jego posłudze w naszych modlitwach.

         Uczniowie szukając Jezusa – jak uczy dzisiejsza Ewangelia – znajdują Go na samotnej modlitwie. Jezus wielokrotnie wskazywał, że trzeba na modlitwę znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Dziś druga niedziela czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego Wielki Post. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1330 do 1800. Chciejmy spotkać Jezusa twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa. Plan adoracji w gablocie oraz w internecie.

         W środę (10.II.) wspomnienie św. Scholastyki. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W czwartek (10.II.) wspomnienie NMP z Lourdes, które jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego. Niech ten dzień uwrażliwi nas na potrzeby ludzi chorych i wiekiem osłabionych oraz pomoże zainteresować się tymi, którzy mieszkają obok nas i potrzebują naszej pomocy szczególnie w tym czasie epidemii i związanych z nią obostrzeń.

         W sobotę (12.II) na godz. 900 zapraszamy na spotkanie młodych z klas VII, VIII i I szkół średnich, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę oraz aktywnie uczestniczyć w życiu parafii.

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone 2 lutego jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych. Zebraliśmy 2361 zł. Bóg zapłać! Ofiary złożone w przyszłą niedzielę w kopertach będą przeznaczone na prace inwestycyjno-remontowe przy naszej świątyni.

         Od dziś rusza nowa strona internetowa naszej parafii www.parafiagdow.pl Dziękujemy za wszystkie uwagi dotyczące życia parafii. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które odbywają się codziennie i rozpoczynają się o godz. 1700. Okazja do spowiedzi również codziennie od godz. 600 do 715 i od 1700 do 1750. Zachęcamy także do sięgania po prasę katolicką. Na stoliku mamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, a dla dzieci Staś i Mały Gość.

         Wszystkim życzymy miłej i błogosławionej niedzieli błogosławionej niedzieli, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Naszą troskę o wzrost świętości polecajmy opiece św. Michała Archanioła.