You are currently viewing III NIEDZIELA WIELKANOCNA

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

W dzisiejszą, III niedzielę wielkanocną, w naszym kraju przeżywamy piąte Narodowe Czytania Pisma Świętego i rozpoczynamy obchody 13.Tygodnia Biblijnego. Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma świętego, każdy z nas z przygotowanych koszyczków na bocznych ołtarzach może zabrać kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Przy ołtarzu Pana Jezusa jest również wystawiony egzemplarz Pisma Świętego w przekładzie ks. Jakuba Wujka z 1872 roku.

         W poniedziałek (19.IV.) z racji roku świętego Józefa jak każdego 19 dnia miesiąca o godz. 1800 Msza święta wotywna o św. Józefie, któremu chcemy polecać nasze rodziny, a szczególnie ojców i mężczyzn.

         W środę (21.IV.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta.

         W piątek (23.IV.) uroczystość św. Wojciecha Bp. i M., głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się na adorację.

         Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Każda złotówka ma niebagatelną wartość wobec ogromu prac, które nas czekają w naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na remont wieży. Zebrano 11 200 zł. Kwota łączna zebrana na remont wieży wynosi 58 710 zł. Można także wesprzeć parafię przez zakup albumu z kościołami naszego i sąsiednich dekanatów. Albumy do kupienia w zakrystii.

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

         Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian Śp. Lucynę Elżbietę Chanek, Śp. Jadwigę Lasota, Śp. Władysława Matuszyka, Śp. Leszka Czyrnka. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.