You are currently viewing IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji. Dziś także przypada święto św. Marka, ewangelisty, patrona Metropolity Krakowskiego, Abpa Marka Jędraszewskiego, którego polecamy pamięci modlitewnej.

         Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na kolejne spotkanie: we wtorek o 1800 ze szkół w Bilczycach i Zręczycach, a w czwartek o 1800 ze szkoły w Gdowie.

         W czwartek (29.IV) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. To także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Również w czwartek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością świętego Stanisława.

         W piątek (30.IV.) zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się na adorację.

         W sobotę (1.V) rozpoczniemy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Pierwsze nabożeństwo majowe z procesją. Prosimy o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą odbywać się w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1740, a w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz.1900, w niedzielę po Mszy o godz. 1500. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 samotnych,starszych i chorych. Chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła odwiedzimy w domach od godz. 930. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. O godz. 1800 poświęcenie odnowionej kapliczki na Agronomowce w Zręczycach.

         Zgodnie z gorącym życzeniem papieża Franciszka, maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu w intencji zakończenia pandemii koronawirusa pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12,5). Pandemia nie dokonała żadnych rozróżnień i uderzyła w ludzi ze wszystkich kultur, wyznań, warstw społecznych i ekonomicznych”, Wszyscy, a przede wszystkim osoby najsłabsze potrzebują pomocy. Jedynie razem możemy zbudować bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat. Wszyscy jesteśmy wezwani do przeciwstawienia się pandemii, a szczepionki stanowią podstawowe narzędzie w tej walce „Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, aby stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego. Włączając się w apel Papieża w naszym sanktuarium przez cały maj będzie od godz. 2000 do 2100 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 2030 Różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

         Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Można także wesprzeć parafię przez zakup albumu z historią kościołów naszego i sąsiednich dekanatów. Albumy do kupienia w zakrystii. Książka intencji mszalnych jest już zajęta praktycznie do końca roku. W związku z dużą ilością zamawianych mszy świętych, także pogrzebowych informujemy, że od maja w parafii możemy odprawić tylko 5 intencji pogrzebowych. Pozostałe intencje przekazywane są do odprawienia innym kapłanom.

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

         Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian Śp. Danutę Skałka, Śp. Wiesławę Stanisławę Kmiecik, Śp. Jerzego Bzdyl i Śp. Andrzej Markiewicz. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         „Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie zorganizują w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórkę pieniędzy do puszek na rzecz rodziny poszkodowanej w ubiegłym miesiącu w skutek pożaru poddasza domu w miejscowości Gdów przysiółek Grzybowa. Zachęcamy do wsparcia zbiórki.”