You are currently viewing UROCZYTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

UROCZYTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

          Dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” i spełnienie pozostałych warunków uzyskania odpustu można uzyskać odpust zupełny.

          W poniedziałek (24.V.) święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym sanktuarium będą o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800, a w Zagórzanach o 1900.

          W środę (26.V.) wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Z okazji Dnia Matki niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

          W czwartek (27.V.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

          W piątek (28.V.) zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800.

          W sobotę (29.V.) w katedrze wawelskiej diakoni naszej archidiecezji przyjmą święcenia prezbiteratu. Módlmy się w tym tygodniu, aby byli godni tej posługi i dobrze wypełnili zadania, do których Pan Jezus ich powołał.

          Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym. które odprawiamy w naszym sanktuarium w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1740, a w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1900, w niedzielę po Mszy o godz. 1500. Bóg zapłać również za śpiew litanii przy kapliczkach. Włączając się w apel Papieża Franciszka do modlitwy o ustanie epidemii, w naszym sanktuarium przez cały maj zapraszamy od godz. 2000 do 2100 na adorację Najświętszego Sakramentu, a o 2030 na Różaniec w tej intencji.

          Dziękujemy za ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Z inicjatywy Rady Parafialnej powstaje w naszej Parafii Róża Różańcowa Mężczyzn pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkich zainteresowanych mężczyzn, chcących przystąpić do tej formy modlitwy, rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.

          W sobotę 5 czerwca w naszej parafii dla młodzieży jest organizowana Strefa Lednicka. Gościem spotkania będzie o. Łukasz Buksa. Początek spotkania o 1700. Zapisy dla chętnych na stronie internetowej parafii do 3 czerwca br. Koszt 20 zł.

          Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ostatnim czasie naszego parafianina Śp. Antoniego Bernadzik. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.