You are currently viewing XV NIEDZIELA ZWYKŁA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Apostolstwo wymaga modlitwy. W naszej parafii codziennie o godz. 1700 do 1800 jest Adoracja Najświętszego, a w piątki przez cały dzień. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek (13.VII.) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta. Z racji 13. dnia miesiąca serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec. Matka Boża w szczególny sposób prosi o modlitwę różańcową. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby stworzyć kolejną Różę Mężczyzn w naszej parafii do zapisów w zakrystii. Już jest 5 kandydatów.

 W środę (14.VII.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

W piątek(16.VII.) wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

Sobotę (17.VII.) będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego od godz. 1500. Zapisy na wizytę przez stronę internetową Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z firmą Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, z której dochód przeznaczony jest na finansowanie projektów realizowanych przez Fundację. Sprzęt można składać na parkingu przy plebani obok „RYBY” w poniedziałek 19 lipca  br. od rana najpóźniej do godz. 1300.

W czasie wakacji zapraszamy na pielgrzymki 22 lipca br. do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na 41. Pieszą Pielgrzymkę Krakowska na Jasną Górę w dniach od 5 do 11 sierpnia br. Zapisy do na pielgrzymkę do Kalwarii w zakrystii, a na pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii w godzinach urzędowania.

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Przeznaczamy je na bieżące utrzymanie kościoła, a także na prowadzone prace. Dziękujemy za ofiary złożone dziś w kopertach na remont wieży. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Władysław Matoga, † Andrzej Adamiec, † Janusz Caban, † Zbigniew Karaś i †Adolf Dziedzic. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim Wam tu obecnym życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli. Solenizantom obfitości Bożych łask. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.