You are currently viewing XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

          Numerologiczna Dziewiątka jest uduchowiona i sporo swojego czasu poświęca na rozwój osobisty. Czytuje święte teksty, traktaty filozoficzne i pragnie uczyć się nowych, wspaniałych rzeczy. Chętnie szlifuje zarówno intelekt, jak i intuicję – dążąc tym samym do samorealizacji jako dobry człowiek. Poziom rozwoju Dziewiątki sprawia, że dysponuje ona nieprzeciętnymi zdolnościami umysłowymi. Pozostaje w stałym kontakcie z wszechświatem i Bogiem. Przekazuje wiedzę daleko wykraczającą poza to, czego można nauczyć się na uniwersytetach i na różnego rodzaju kursach. Przekaz Dziewiątki jest żywy i całkowicie naturalny. Nie uczy ona po to, by zdobyć uznanie czy pieniądze. Jej praca jest w stu procentach bezinteresowna. To kwintesencja altruizmu i wrażliwości na cudzą krzywdę. Nastawiona jest przede wszystkim na pomaganie innym. Z dniem 25 sierpnia br. ks. Tomasz Jajecznica kończy dziewięcioletnią posługę w naszej Parafii, stąd dziś, szczególnie podczas Mszy świętej o godz. 1100, dziękujemy dobremu Bogu za jego obecność z nami, za posługę w naszej parafii, za ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc w budowaniu naszej wspólnoty parafialnej przez wykorzystanie wszystkich zdolności, którymi został obdarzony jako człowiek i kapłan. Wszystkich, którzy chcą pożegnać księdza Tomasz i mu podziękować zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ks. Tomasz obejmuje posługę wikariusza w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie.

          We wtorek (24.VIII.) święto świętego Bartłomieja, apostoła; naszą modlitwą obejmijmy księdza Bartłomieja Grociaka, który z dniem 26 sierpnia rozpocznie posługę wikariusza w naszej parafii.

          W środę (25.VIII.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

          W czwartek (26.VIII.) uroczystość NMP Częstochowskiej.

          W piątek (27.VIII.) wspomnienie św. Moniki. Jak w każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. W pozostałe dni adoracja od 1700 do  1800.

          W sobotę (28.VIII.) wspomnienie świętego Augustyna. Duszpasterstwo Młodzieży naszej Archidiecezji zaprasza młodzież do Kalwarii Zebrzydowskiej na czuwanie przy symbolach Światowych Dni Młodzieży oraz na modlitwę dziękczynną za wakacje. Zapisy na autobus w zakrystii. Koszt 25 zł.

          W przyszłą niedzielę (29.VIII.) będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Zapraszamy delegacje Rolników, Sadowników do ołtarza z darami płodów ziemi :

  • godz.   800 mieszkańców Gdowa,
  • godz.   900 w Zagórzanach  mieszkańców Zagórzan i Zalesian.
  • godz.   930 mieszkańców Bilczyc,
  • godz. 1100 mieszkańców Podolan, Stryszowej, Zręczyc i Wólki Zręczyckiej,
  • godz. 1230 mieszkańców Fałkowic.

          Po południu o godz. 1600 zapraszamy drugą część naszego Parafialnego Dziękczynienia za plony, na wspólną biesiadę w ogrodzie przy plebanii. Będzie to czas dzielenia się różnymi potrawami przygotowanymi przez każdego z nas. Zachęcam do przygotowania w domach chleba i innych potraw, które przyniesiemy na wspólny stół. Będzie okazja do spotkania, budowania wspólnoty parafialnej, wspólnego śpiewania i tańczenia.

          Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby materialne i duchowe całej wspólnoty parafialnej. Ks. Andrzej Tekieli, pallotyn, serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz misji pallotyńskich w wysokości 8 464 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer miesięcznika STAŚ. Jest także książeczka o świętym Józefie w cenie 10 zł.

          Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w niedzielę 5 września br. Z parafii wyruszy autokar. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł od osoby. Zapraszamy także na Drogę Krzyżową na Giewont 14 września br. Koszt 40 zł. Zapisy również w zakrystii.

          Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, ostatniego tygodnia wakacji. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.