You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

          Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.Uroczystość ta jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W naszej parafii gościmy ks. Marka Hułka z parafii w Zaleszczykach na Ukrainie. Po mszy św. można złożyć na jego ręce ofiary do puszek, na remont kościoła parafialnego zniszczonego przez komunistów.

            W poniedziałek wspomnienie świętej Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkim troszczącym się o piękno śpiewu kościelnego w naszej parafii: panu Organiście Danielowi, chórowi, chórowi męskiemu, scholom wraz z opiekunami życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej patronki w codziennym życiu.

            W środę (24.IX.) we wspomnienie Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy męczenników. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

            Za tydzień w niedzielę (28.XI.) rozpoczniemy Adwent:

  • Msze święte roratnie o N.M.P. będą odprawiane w tygodniu o godz. 630. Do udziału w roratach zapraszam wszystkich: seniorów dorosłych, a szczególnie młodzież i dzieci. Niech w naszych rękach nie zabraknie lampionów będących znakiem naszej żywej wiary gotowej na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Znakiem naszego czuwania niech będą również duże lampiony zapalone przed naszymi domami od zmierzchu do czasu pójścia spać. Tegoroczne Roraty, które będziemy przeżywać pod hasłem: „DROGA DO BETLEJEM”, pomogą nam lepiej poznać ZIEMIĘ ŚWIĘTĄ ojczyznę Jezusa. Przygotujmy się w tym tygodniu do przeżywania tego radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  • Pan Organista i Pan Kościelny przed kościołem będą rozprowadzać opłatki na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji niech będą wyrazem wdzięczności za ich całoroczną pracę.
  • Fundacja Mk 12,31 zaprasza do udziału w kiermaszu ciast i ozdób świątecznych. Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc dla Piotrusia z Niegowici.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby duchowe i materialne naszej parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do zabrania ze stolika z prasą  jest czasopismo Miłujcie się.

            W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Kołodziej i śp. Anna Franiek. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

            Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.