You are currently viewing IV NIEDZIELA ADWENTU

IV NIEDZIELA ADWENTU

          Ostatnie dni tegorocznego adwentu przeżyjmy w trosce o duchowe przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego; niech pomogą nam w tym spowiedź, ostatnie dni rorat i nowenna do Dzieciątka Jezus. Przy tej okazji gorąco dziękujemy za udział w tym porannym czuwaniu adwentowym na modlitwie, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom, seniorom scholii i służbie liturgicznej. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami świętymi oraz we wtorek 21 grudnia od godz. 800 do 1200 z przerwą od 930 do 1015 i po południu od 1500 do 1900 z przerwą od 1630 do 1715.

          We wtorek (22.XII.) Betlejemskie Światło Pokoju na Roratach zostanie przekazane naszej parafii przez harcerzy z Marszowic.

          W czwartek (23.XII.) odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 800. Prosimy o zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub kancelarii.

          W piątek (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane o godz. 630 i 800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zachęcamy do religijnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, do zachowania takich zwyczajów, jak odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

          O północy Pasterkę w Gdowie i w Zagórzanach odbędzie się Uroczysta Pasterka na, którą serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

          W sobotę (25.XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

          W niedzielę (26.XII.) przypada święto Świętej Rodziny oraz święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

          Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Na remont wieży złożono do kopert w ubiegłą niedzielę 8 150 zł. Kleryk Taras serdecznie dziękuje za ofiary złożone na organizacje wyjazdu dla dzieci i młodzieży z Donbasu 17 500 zł. Z uwagi na nieustanną dewastację tolety przy salkach poza godzinami nabożeństw będzie ona otwarta za odpłatnością. W godzinach nabożeństw żetony do tolety można otrzymać w zakrystii. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia przy bocznych ołtarzach, a opłatki przed kościołem. Prasę katolicką można nabyć na stoliku z tyłu kościoła.

          Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wzorem ubiegłego roku nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani odwiedzą jedynie te osoby i rodziny, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej, zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii lub wypełniając kartę zgłoszeń do zabrania z bocznych ołtarzy. Zgłoszenia do 26 grudnia br.

          6 stycznia 2022 r. w ramach gminy Gdów odbędzie się po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Trzy orszaki symbolizujące trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę, które będą tworzyć parafie Niegowić, Jaroszówka i Gdów wyruszą z trzech punktów, by spotkać się na Rynku i w przygotowanej tam szopce oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Nasz Orszak reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Zachęcamy do postarania się o stroje w kolorze niebieskim, które podkreślałyby kontynent, który reprezentujemy. Urząd Gminy zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszy strój orszakowy. Regulamin na plakatach i stronach internetowych gminy i parafii.

          W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Tadeusz Banaś. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

          Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.