You are currently viewing ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

         Trwa oktawa Narodzenia Pańskiego, dziś zaznaczona świętem Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.  Ten dzień zaprasza do refleksji nad rodziną i modlitwy w intencji wszystkich rodzin, zwłaszcza zagrożonych rozbiciem. Jest to także okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się by Święta Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie parafialnej były prawdziwie rodzinne. Chcemy najpierw podziękować za modlitwę w czasie adwentu: seniorom, rodzicom, młodzieży i dzieciom. Scholii wraz z siostrą Beata, panem Waldemarem i panią Katarzyną Ciężarek. Dziękujemy panu kościelnemu Dariuszowi i panu organiście Danielowi, wszystkim, którzy przygotowywali słodkie bułki i kakao. Dziękujemy za ofiary złożone za świece Caritas i za opłatki oraz w czasie świąt na tzw. „świętopietrze” i dziś na UPJPII. Dziękuję również za dekorację adwentową i świąteczną kościołów w Gdowie i w Zagórzanach tj. za budowę szopki, dostarczenie choinek, kwiatów i wszystkie porządki. Za dobre serce niech Pan Bóg wynagradza.

            W naszej archidiecezji rozpoczyna się peregrynacja Ikony Najświętszej Rodziny, w związku z trwającym od 19 marca 2021 r. Rokiem Rodziny. W naszej parafii przed ikoną będziemy mogli się pomodlić w dniach 6-7 maja 2022 r.

            W poniedziałek (27.XII.) święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Święcenie przyniesionego wina po wszystkich Mszach św.

            We wtorek (28.XII.) święto Świętych Młodzianków Męczenników.

            W piątek (31.XII.) ostatni dzień roku kalendarzowego – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy. O godz. 1600Nieszpory z kazaniem, następnie nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem i Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku. Ksiądz Arcybiskup udzielił w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku.

            W sobotę (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to także I sobota miesiąca. O godz. 2000 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP. Podczas nabożeństwa nie będzie udzielana komunia święta.

            Odwiedziny Duszpasterskie tzw. Kolęda, z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, podobnie jak w roku ubiegłym tylko u rodzin, które o to poproszą. Zgłoszenia do dziś tj. 26 grudnia br. Kolędę rozpoczniemy od 3 stycznia 2022 roku. Można już składać ofiary za zarezerwowane Msze święte na przyszły rok.

            6 stycznia 2022 r. w ramach gminy Gdów odbędzie się po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Nasza Parafia przygotowuje Orszak Króla Baltazara, który reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Zachęcamy do przygotowania w rodzinach strojów na orszak, które podkreślałyby reprezentowany przez nas kontynent. Urząd Gminy zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszy strój orszakowy. Regulamin na plakatach i stronie internetowej gminy.

            W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Kazimierz Sosin. Jego i naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

            Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom życzymy spokojnej i błogosławionej świątecznej niedzieli. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.