You are currently viewing Orszak Trzech Króli A. D. 2022

Orszak Trzech Króli A. D. 2022

  • Post category:Wydarzenia

 „DZIEŃ DZIŚ WESOŁY” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który przeżyliśmy po raz kolejny w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wszystkim parafianom pragnę serdecznie podziękować za obecność, śpiew i radosne świadectwo wiary o wielkim cudzie tajemnicy obecności Boga wśród nas w Dzieciątku Jezus. Szczególnie dziękuję dzieciom z przedszkola w Gdowie wraz z rodzicami i dyrekcją za przygotowanie strojów  orszakowych. Dziękuję KOORDYNATOROM NASZEGO ORSZAKU PAŃSTWU DOMAGAŁA, którzy zaangażowali sztab ludzi do różnych zadań dzięki czemu po raz pierwszy można było zobaczyć i usłyszeć piękny królewski orszak w niebieskim kolorze oraz przeżyć jasełka na naszym Rynku. Dziękuję wszystkim aktorom, małym i dużym, którzy pięknie przygotowali sceny  przybliżające tajemnicę scenerii Bożego Narodzenia. Dziękuję Centrum Kultury i Władzom Gminy wraz z panem wójtem Zbigniewem Wojasem za wszelkie działania w przygotowaniu sceny i organizacji Orszaku. Dziękuję Druhom z OSP za troskę o bezpieczeństwo w czasie marszu. Zamykając tegoroczny Orszak już rozpoczynamy przygotowania do OTK 2023.

Podziękowania ks. Proboszcza Bogusława uczestnikom i organizatorom Orszaku.

Podziękowania składamy również parafiom w Jaroszówce za przygotowanie orszaku europejskiego i w Niegowici za orszak azjatycki.