You are currently viewing III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELA ZWYKŁA

          W tygodniu modlitw o jedność chrześcijan przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka, jako dzień podkreślenia znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w budowaniu jedności wszystkich uczniów Chrystusa. Nie jest to przypadek – pisze Franciszek Liście Apostolskim «Aperuit illis» – celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności”. Z bocznego ołtarza można zabrać cytat z Pisma Świętego. Niech będzie dla nas światłem na drogach nadchodzącego tygodnia. Dziś o godz. 1230 zapraszamy na kolędowanie wraz z Orkiestrą Dętą Gminy Gdów, a w przyszłą niedzielę będziemy gościć chór z parafii w Osieczanach.

          W poniedziałek (24.I.) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

          We wtorek (25.I.) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

          W środę (26.I.) wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nowennę do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

          W piątek (28. I.) św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Polecajmy w tym dniu w modlitwie księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który od pięciu lat jest pasterzem Kościoła krakowskiego. Jak w każdy piątek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. W pozostałe dni Adoracja od godz. 1700do 1800. Prosimy również Róże Różańcowe o prowadzenie Różańca każdego dnia o godz. 1730.

          Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Do nabycia jest nowy numer STASIA i MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIENEGO. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z księgami Pisma Świętego. Zgłaszają się kandydaci do posługi organisty w naszej parafii, którzy na stałe mieszkają dość daleko od naszej parafii dlatego Parafia poszukuje mieszkania dla organisty.

          W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Józef Szponder. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

          Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych.