You are currently viewing NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

         „Tobie Panie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka” „Gdzież, jeśli nie w Bożym Miłosierdziu, znajdzie świat ocalenie i światło nadziei? Ludzie wierzący doskonale to wyczuwają” –  mówił  święty Jan Paweł II podczas konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie. W dzisiejsze święto, w które, możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata o czym zapewnia nas sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego”, zbliżmy się do źródła Miłosierdzia czcząc w naszych rodzinach obraz Jezusa Miłosiernego, by nie zmarnować morza łask dla nas przygotowanych.  Dziś rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego.

            W poniedziałek (25.IV.) przypada święto św. Marka, ewangelisty;

            We wtorek (26.IV.) uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski, przeniesiona w tym roku z 23 kwietnia z uwagi na oktawę Wielkanocy;

            W środę (27.IV.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta.

W czwartek (28 IV) ŚRODĘ (27 IV) kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na spotkanie o godz. 18:00

W piątek (29.IV.) zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu  od godz. 730 do 1800. W pozostałe dni Adoracja od 1700.

       

     Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dzięki Waszej ofiarności możemy z własnych środków rozpocząć konieczny remont kopuły wieży naszego kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. W czasie wakacji jest organizowany wyjazd dla dzieci na Chorwację do Šibenika w dniach 26 czerwca do 5 lipca br. Koszt 370 euro. Zapisy u ks. Proboszcza,

       W przyszłą niedzielę (1.V.) rozpoczniemy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o godz. 1730. Prosimy o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków.

W ramach Roku Rodziny w naszej archidiecezji trwa peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. Zgodnie z kalendarium podanym w naszych kalendarzach w dniach 6-7 maja br. będziemy przezywać nawiedzenie IKONY w naszej parafii.

   W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Irenę Obrał, i Śp. Herminę Szostak. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

          Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski bycia apostołami Bożego Miłosierdzia.