You are currently viewing V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

W ubiegłą niedzielę po raz pierwszy przyjęło Chrystusa w Komunii Świętej 115 dzieci w tym 2 z Ukrainy. Wyrażamy serdeczną wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci do dnia I Komunii katechetkom: siostrze Beacie i pani Barbarze Trzos, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również rodzicom za złożony dar ołtarza na remont naszej wieży w wysokości 2000 zł.

          Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy codziennie w naszym sanktuarium o godz. 1740, a w Zagórzanach w niedzielę po Mszy o godz. 1500, natomiast w tygodniu po Mszy świętej o godz.1900,. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy do przyjścia, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

          W poniedziałek (16.V.) święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

          W czwartek (19.V.) serdecznie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebanii, które poprowadzi ks. dr Przemysław Król krajowy koordynator DUSZPASTERSTWA TALENT. Tematem spotkania będą podatki i odwieczne pytanie: płacić czy nie płacić?

          W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert wielkanocny zespołu PROGDOVIA o godz. 1600. W czasie trwania koncertu będzie można wesprzeć leczenie Sebastiana Gaudyna z Liplasu, który przechodzi rehabilitację po wypadku.

          Co roku przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która w tym roku przypada w niedzielę 29 maja trwa w kościele modlitwa o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Zgodnie ze zwyczajem będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla rolników i o dobre urodzaje w naszym sanktuarium oraz w poszczególnych miejscowościach w następujące dni:

  • Zręczyce – Skotnica oraz Cieniawa – poniedziałek 23 maja          
  • Grzybowa oraz Stryszowa – wtorek 24 maja          
  • Bilczyce oraz Fałkowice – środa 25 maja         
  • Zagórzany i Zalesiany – czwartek 26 maja         
  • Wólka Zręczycka oraz Podolany – piątek 27maja          

          Godziny Mszy świętych zostaną podane w przyszłą niedzielę.

          Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Trwa remont kopuły wieży. Rozpoczęliśmy krycie konstrukcji blachą miedzianą. Na ołtarzu bocznym możemy zobaczyć wyzłoconą po renowacji kulę, w której zostanie umieszczona kapsuła czasu, a w niej m.in. zdjęcie parafian Anno Domini 2022. Kiedy i gdzie zdjęcie zostanie wykonane poinformujemy w najbliższych dnia. W kuli nie było żadnej kapsuły czasu. Poprzedni remont jak wynika z tabliczki znalezionej na wieży był w roku 1939. W związku z remontem jest wiele pytań m.in. o firmę wykonującą remont. Spośród trzech firm, które przedstawiły kosztorys prac wybrano firmę z Ciężkowic WIŚNIEWSKIDACHY wykonującą np. remont dachu w kościoła w Niepołomicach. Na wybór miała pozytywna opinia o pracy firmy proboszcza z Niepołomic. Nie mamy środków na remont całej wieży. Chcemy mając postawione rusztowanie zabezpieczyć elewację specjalną farbą. Dziękując za Waszą ofiarność ufam, że konieczne do dokończenia remontu środki uda się zgromadzić. W przeliczeniu na numer, których jest ok 2000 w naszej parafii jest to kwota ok.300 zł. Ofiary można składać w kopertach na tacę lub do skrzynki przed kulą. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer STASIA. Planowany na początek wakacji wyjazd dla dzieci nie Chorwację nie odbędzie się z powodu braku chętnych. Zgłosiło się 12 uczestników.

Uczniów klas 8 zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:30. Będziemy modlić się w ich intencji o dobre owoce egzaminów na koniec szkoły podstawowej.

          Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian Śp. Janinę Małek i Śp. Martę Daniel. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

          Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski bycia apostołami Zmartwychwstałego Pana.