You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

            W naszej archidiecezji kończy się dziś okres komunii świętej wielkanocnej.

            W poniedziałek (13.VI.) wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta. Po nabożeństwie o godz. 1915 uroczystość zamknięcia kapsuły czasu. Kapsuła zostanie złożona w kuli na iglicy wieży. Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich parafian ponieważ to dzięki waszym ofiarom w tym trudnym czasie ten remont się dokonał. Przed kościołem u członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej można zamówić zdjęcia Gdowscy Parafianie Anno Domini 2022, jak również ofiarami do puszek wesprzeć dalszą część planowanego remontu wieży i kościoła. Można również obejrzeć wyremontowane salki na wikarówce.

            We wtorek (14VI.) wspomnienie bł. Michała Kozala bp. i męczennika. Kandydatów do Bierzmowania z klasy 8 zapraszamy na spotkanie o godz. 1800.

            W środę (15 VI) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta.

            W czwartek (16.VI.) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Boże Ciało). Msze święte w kościele w Gdowie o godz. 630, 800, 1230 i 1800, w Zagórzanach o godz. 900 i 1500. O godz. 930 Msza święta przy Strażnicy OSP, po niej procesja eucharystyczna do Kościoła. Prosimy o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy według podanego porządku. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji, szczególnie Orkiestrę Dętą, Druhny i Druhów z OSP z terenu naszej parafii, Panie i Panów do feretronów, baldachimu i niesienia światła. Zapraszamy dzieci I komunijne w strojach, chłopców do dzwonków oraz dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała jak i oktawy. Próby dla dzieci do sypania kwiatów we wtorek i środę o godz. 1900. Ponieważ kwiatków potrzeba wiele prosimy również tych, którzy mogą o nazbieranie kwiatków dla dziewczynek. Udekorujmy nasze domy, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie w ramach nabożeństwa czerwcowego, a w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 1100.

            W piątek ( 17.VI.) wspomnienie św. Brata Alberta patrona kościoła w Zagórzanach. Uroczystość odpustowa będzie w przyszłą niedzielę o godz. 900, a po Mszy świętej poświęcenie odnowionej kapliczki na krzyżówce. Po poświęceniu zapraszamy mieszkańców i gości na poczęstunek w strażnicy.

          Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. Jest specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony Eucharystii w cenie 12 zł.  Zapraszamy na koncert uwielbienia „JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA” .Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii

            Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów W zgłębianiu otwarciu na dary Ducha Świętego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.