You are currently viewing XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

          W dzisiejszą niedzielę duchowo łącząc się z rodzinami zgromadzonymi w Rzymie na X Światowym Spotkaniu Rodzin z Papieżem, które kończy Rok Rodziny, modlimy się do Boga w intencji rodzin, aby nie ogarnęły ich ciemności błędu oraz aby żyły w blasku Bożej prawdy. Przed kościołem członkowie wolontariatu LOLEK ze SP nr 2 w Dobczycach organizują kiermasz ciast połączony ze zbiórką pieniędzy do puszek na leczenie Kuby Burnosa zmagającego się z choroba nowotworową.

          Kancelaria w ciągu wakacji będzie czynna tylko w poniedziałek, środę i piątek wieczorem oraz w sobotę rano. Sprawy cmentarne w poniedziałek od 900 do 1100 i w czwartek od 1600 do 1800.

          Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1740, wcześniej od 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

          W poniedziałek (27.VI.) wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

          W środę (29.VI.) uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą w Gdowie o godz. 630, 800, 930, 1600 oraz o godz. 1800, w Zagórzanach o godz. 1900. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż nie ma obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej pod karą grzechu ciężkiego, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla Ojca Świętego Franciszka, Kościoła powszechnego oraz solenizantów. Szczególnym solenizantem tego dnia jest nasz wikariusz ks. Piotr Studnicki. Z tej okazji życzmy księdzu solenizantowi, aby doświadczenie spotkania Zmartwychwstałego Pana i wyznanie wiary i miłości świętego patrona: „Panie Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham.” były umocnieniem w pięknej posłudze kapłańskiej dla osobistego wzrostu w świętości i budowaniu naszej Gdowskiej wspólnoty parafialnej. Nasza Gdowska Pani niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski i zdrowie. W intencji solenizanta zostanie odprawiona Msza święta 29 czerwca o godz. 1800. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1745. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Kancelaria w środę z racji uroczystości będzie nieczynna.

      W piątek (1.VII.) z racji I piątku miesiąca Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800. Okazja do spowiedzi rano od 600 do 715 i po południu od godz. 1500.

      W sobotę (2.VII.) z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 starszych, chorych, samotnych oraz członków róż Różańcowych. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 1715. Chorych odwiedzimy od godz. 900. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

        W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Stanisławę Kowalik Niech nasza modlitwa wyprosi jej oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

          Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli W codzienny wzrastaniu w świętości niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.