XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022

    Sierpień, który jutro rozpoczniemy, to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak do Grupy Gdowskiej, która w ramach 42. Pieszej Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny, na pielgrzymi szlak wyruszy w piątek 5 sierpnia po Mszy świętej o godz. 900. Zapisy w kancelarii od 1 do 4 sierpnia od 1900 do 2000. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się we wtorek 2 sierpnia br. po Mszy św. wieczornej w kościele. Jest także organizowany autobus dla osób chcących przywitać pielgrzymów w Częstochowie 11 sierpnia br. Wyjazd ok godz. 1200. Zapisy w zakrystii koszt 50 zł.

    W środę (3. VII.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

    W piątek (5.VIII.) I Piątek miesiąca. Msze święte o godz. 630, 900, 1600 i 1800. Możliwość spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500.

    W sobotę (6.VIII.) święto Przemienienia Pańskiego, z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 członków Róż Różańcowych, starszych, chorych i samotnych. Chorych w sierpniu odwiedzimy w następującym porządku: w piątek od 930 Gdów domy poniżej kościoła ul. Wyspiańskiego, Folwarczna, Stadnicka oraz Zręczyce, Zagórzany i Stryszowa. W sobotę od 930 reszta Gdowa, Bilczyce, Grzybowa i Niżowa. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 1700.

    Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

    Proszono o przekazanie ogłoszenia:

    Szanowni Mieszkańcy Gminy Gdów,

    Z okazji 750-lecia lokacji Gdowa Gospodarz Gminy – wójt Zbigniew Wojas serdecznie zaprasza mieszkańców naszej gminy i organizacje na Święto Ziemi Gdowskiej 6 i 7 sierpnia br. oraz na uroczysty korowód. Szczegóły na plakatach oraz na stronie Centrum Kultury w Gdowie

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Apolonia Sukta oraz Józef Bzdyl. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.