You are currently viewing XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

    Sierpień, który jutro rozpoczniemy, to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak do Grupy Gdowskiej, która w ramach 42. Pieszej Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny, na pielgrzymi szlak wyruszy w piątek 5 sierpnia po Mszy świętej o godz. 900. Zapisy w kancelarii od 1 do 4 sierpnia od 1900 do 2000. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się we wtorek 2 sierpnia br. po Mszy św. wieczornej w kościele. Jest także organizowany autobus dla osób chcących przywitać pielgrzymów w Częstochowie 11 sierpnia br. Wyjazd ok godz. 1200. Zapisy w zakrystii koszt 50 zł.

    W środę (3. VII.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

    W piątek (5.VIII.) I Piątek miesiąca. Msze święte o godz. 630, 900, 1600 i 1800. Możliwość spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500.

    W sobotę (6.VIII.) święto Przemienienia Pańskiego, z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 członków Róż Różańcowych, starszych, chorych i samotnych. Chorych w sierpniu odwiedzimy w następującym porządku: w piątek od 930 Gdów domy poniżej kościoła ul. Wyspiańskiego, Folwarczna, Stadnicka oraz Zręczyce, Zagórzany i Stryszowa. W sobotę od 930 reszta Gdowa, Bilczyce, Grzybowa i Niżowa. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 1700.

    Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

    Proszono o przekazanie ogłoszenia:

    Szanowni Mieszkańcy Gminy Gdów,

    Z okazji 750-lecia lokacji Gdowa Gospodarz Gminy – wójt Zbigniew Wojas serdecznie zaprasza mieszkańców naszej gminy i organizacje na Święto Ziemi Gdowskiej 6 i 7 sierpnia br. oraz na uroczysty korowód. Szczegóły na plakatach oraz na stronie Centrum Kultury w Gdowie

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Apolonia Sukta oraz Józef Bzdyl. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.