You are currently viewing XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W ubiegły piątek wraz, z ks. Proboszczem i ks. Bartłomiejem. wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 11 sierpnia br. Dla chętnych, którzy chcieliby pojechać do Częstochowy na powitanie pielgrzymów i Mszę świętą na zakończenie pielgrzymki jest organizowany autobus. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 12:00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 • W sobotę (13.VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej – serdecznie zapraszamy na  kolejne w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec.
 • Już po raz trzeci z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie  „Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej” organizowanym przez Centrum Kultury w Gdowie i Parafię NNMP w Gdowie Konkurs adresowany jest do Pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich w Gminie Gdów – („Tradycyjny bukiet zielny” ) oraz do Rodzin z Dziećmi zamieszkałych na terenie Gminy Gdów – („Bukiet Rodzinny”).
  • Aby zgłosić bukiet do konkursu należy:
   • wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres konkursy@ck.gdow.pl do dnia 12.08.2022 r. do godz. 12:00 lub dostarczyć do siedziby Centrum Kultury w Gdowie,
   • w dniu 15 sierpnia 2022 roku pozostawić podpisany bukiet przy Sanktuarium NNMP w Gdowie na stanowisku z napisem „KONKURS BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ”. Bukiety przyjmowane będą w godz. 8:30 – 9:30.
  • Ocena bukietów odbędzie się w dniu 15 sierpnia w godz. 9:30 – 10:30. Po ocenie nastąpi ich poświęcenie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
  • Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www.ck.gdow.pl
 • Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z firmą Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, z której dochód przeznaczony jest na finansowanie projektów realizowanych przez Fundację. Sprzęt można składać na parkingu przy wikarówce przed „RYBĄ” we wtorek 9 sierpnia br. przez cały dzień.
 • Administracja Cmentarza z powodu urlopu będzie nieczynna od 7 do 28 sierpnia.
 • Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.