You are currently viewing XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – Uroczystość odpustowa Narodzenia NMP

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – Uroczystość odpustowa Narodzenia NMP

Kościół powszechny raduje się dziś nowym błogosławionym, którym jest papież Jan Paweł I. Jego biskupie motto brzmiało: „Humilitas” tzn. pokora, a pontyfikat trwał zaledwie 33 dni. Cnota pokory, która dla niego stanowiła istotę chrześcijaństwa w szczególny sposób zajaśniała w Najświętszej Maryi Pannie. To ku Maryi, przeżywając dziś główną uroczystość odpustową naszym sanktuarium, zwracamy nasze kochające serca. Wdzięczni Naszej Pani Gdowskiej za opiekę nad naszą wspólnotą parafialną, prosimy Ją o dalszy rozwój w łasce  naszej rodziny parafialnej. Kazania głosi ks. Andrzej Żarkowski michalita, który prowadził rekolekcje wielkopostne ze św. Michałem Archaniołem. Sumie opustowej o godz. 1100 będzie przewodniczył ks. Kan Tadeusz Jarzębak przezywający jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Z okazji odpustu Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza wszystkich Parafian i Gości na kiermasz ciast. Gwarantujemy pyszne słodkości na odpustowy stół przy, którym będzie można podjąć krewnych i znajomych. Dochód z kiermaszu jest przeznaczone na wypłacenie remontu kopuły wieży.

            W środę (7.IX.) zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta. Do wspólnej modlitwy zapraszamy uczniów z klas 8 wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania.

            W czwartek (8.IX) Uroczystość Narodzenia NMP. Msze święte o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Ten odpustowy dzień będziemy przeżywać wraz z przełożonymi seminarium Księży Sercanów ze Stadnikach. Po Mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy na koncert przygotowany ku czci naszej Patronki przez pana organistę Daniela i scholę gregoriańską.

       W piątek (9. IX.) zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od 730 do 1800. W pozostałe dni Adoracja od 1700 do 1800. Młodzież od klasy 7 wzwyż po Mszy świętej wieczornej ks. Bartłomiej zaprasza na spotkania Gdowskiej Grupy Młodzieżowej.

            W sobotę (10.IX.) zapraszamy na spotkania scholi na godz. 1000, natomiast Pielgrzymów, którzy w różnych pielgrzymkach podążali w tym roku na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe o godz. 1600.

            Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła. W niedzieli jest artykuł o naszej parafii, a gościu o nowym błogosławionym.             Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o  pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów