You are currently viewing XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

    W dzisiejszą niedzielę duchowo łączymy się z rodzinami naszej Archidiecezji, które pod hasłem „Największa jest miłość” przeżywają jubileuszową XXX Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W naszej parafii zakończyliśmy przeżywanie odpustowego ku czci Naszej Pani Gdowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za tak liczny udział w Mszach świętych i przygotowaniu uroczystości odpustowych. Dziękuję członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i wolontariuszom za pomalowanie kościoła i przygotowanie kiermaszu ciast. Dziękujemy Scholii wraz z opiekunami, Orkiestrze, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Druhom z jednostek OSP z terenu naszej parafii za udział pocztów sztandarowych i niesienie baldachimu, niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki. Naszym Siostrom Franciszkankom za wystrój kościoła kwiatami, księżom wikariuszom i ks. Seniorowi, Panu kościelnemu Dariuszowi i Panu organiście Danielowi za dołożenie wszelkich starań, by dzień urodzin Naszej Mamy był pełen radości i uwielbienia Boga za wielkie rzeczy, które dla nas czyni. Podczas kiermaszu ciast zebrano 11 140 zł. na wypłacenie wykonanych prac w parafii.

    We wtorek (13. IX.) serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec.

    W środę (14. IX.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. W tym dniu jest organizowana Droga Krzyżowa na Giewont. Zapisy dla chętnych na wyjazd w zakrystii. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 630..

    W czwartek (15. IX.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która patronuje kaplicy na naszym cmentarzu. Msza święta na cmentarzu o godz. 1600. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Duszpasterstwa Talent. Spotkanie rozpocznie się Mszą święta w intencji uczestników Talentu o godz.1800, a następnie spotkanie na plebanii. Zapraszamy stałych uczestników spotkań oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie z Bogiem. W czwartek zapraszamy również na modlitwę uwielbienia o godz. 1900.

    W piątek (16. IX.) zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od 730 do 1800. W pozostałe dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1800. Okazja do spowiedzi codziennie rano od 615 do 715 i wieczorem od 1700 do 1750. Ks. Bartłomiej zaprasza młodzież od klasy 7 na spotkania Gdowskiej Grupy Młodzieżowej o godz. 1900.

    W sobotę (17. IX.) Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w kancelarii od godz. 1500.

    W przyszłą niedzielę (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży oraz Ks. Kan. Stanisława Jarguza naszego Seniora. Z okazji imienin składamy ks. Stanisławowi serdeczne życzenia i zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji ks. Kanonika podczas Mszy świętej o godz. 1100

    Mężczyzn zapraszamy do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę 24 września br. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła. Jest jeszcze do nabycia Niedziela z ubiegłego tygodnia z artykułem o naszej parafii.

    Wszystkim Parafianom, gościom naszego Sanktuarium oraz solenizantom nadchodzącego tygodnia życzmy obfitości Bożych łask. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski. Zawierzmy się również wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prosząc o  pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.