You are currently viewing XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

    Dziś w naszej parafii obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po Mszy św. istnieje możliwość złożenia ofiary do puszki z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

    W środę (28.IX) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas nabożeństwa odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców.

    W czwartek (29.IX) święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

    W sobotę (1.X.) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła. Rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. (Słowo Metropolity). Zapraszamy serdecznie, dorosłych, młodzież i dzieci do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym sanktuarium będziemy odprawiali o godz.
1730, natomiast w kościele w Zagórzanach po Mszy świętej godz. 1700. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta, na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930 Tych, którzy oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer czasopism MIŁUJCIE SIĘ, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY oraz STAŚ. Administracja Cmentarza będzie czynna od 3 października br.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł † Stanisław Kasprzyk. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym tygodniu. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski. Zawierzając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o  pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.