You are currently viewing XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022

    W dzisiejszą niedzielę, przezywając rocznicę poświęcenia naszej świątyni, dziękujemy za nasz kościół, w którym możemy słuchać Słowa Bożego, doświadczać poprzez sakramenty mocy Bożej łaski oraz wzrastać w świętości. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

    We wtorek (1. XI.) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. W Zagórzanach Msza tylko o godz. 900. Na cmentarzu procesja żałobna z modlitwą za zmarłych o godz. 1415. Po procesji Msza święta o godz. 1500. Modlitwa Różańcowa o godz. 1900.

    W środę (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. Msze święte będą odprawiane o godz. 630, 700 800, 930 oraz po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą rozpoczynamy o godz. 1800. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII zapraszamy na kolejne spotkanie. Rozpoczynamy wspólną modlitwą o godz. 1800.

    Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą przez modlitwę, Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także dar odpustu.
Odpust ofiarowany za zmarłych w dniach 1 do 8 listopada jest zupełny. W pozostałe dni cząstkowy. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Prosimy po ich wypełnieniu (imiona i nazwiska podajemy w mianowniku) włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii. Składamy serdeczne podziękowanie za współpracę przy ustalaniu dysponentów grobów oraz za troskę o groby i porządek na cmentarzu. Dziękujemy za niezostawianie już śmieci przed bramą cmentarza. Kosze na śmieci znajdują się wewnątrz cmentarza. Uprzejmie prosimy o zabieranie ze sobą zużytych wkładów i zniczy. W ten sposób ograniczymy znacznie opłaty za śmieci. Po co płacić dwukrotnie raz jako gospodarstwo domowe i drugi raz jako parafianie. Począwszy od 1 listopada br. pogrzeby będą prowadzone od bramy cmentarza bliższej grobu.

    W czwartek (3.IX.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na modlitwę uwielbienia bezpośrednio po Mszy świętej. Seminarium Odnowy Wiary o godz. 1930.

    W piątek (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, I piątek miesiąca: Okazja do spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500. Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800.

    W sobotę (5.XI.) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.

    Proszono o przekazanie dwóch ogłoszeń:

    Centrum Wolontariatu w Podolanach organizuje dziś zbiórkę Krwi. Krew można oddać w Centrum Kultury w Gdowie od 900 do 1300.

    Stowarzyszenie Historia i Tradycja w Gdowie organizuje zbiórkę publiczną na odnowienie XIX-wiecznego pomnika ks. Bartłomieja Jurgowskiego założyciela cmentarza w obecnej lokalizacji. Zbiórka odbędzie się na cmentarzu 1 listopada br. w godzinach od 800 do 1600. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesława Ruman oraz śp. Helena Matusik. Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.