You are currently viewing III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2023)

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2023)

    Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Słowa św. Pawła z II czytania:
dzięki Jezusowi uzyskaliśmy na podstawie wiary dostęp do tej łaski, w której trwamy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej
zapraszają nas do dziękczynienia Miłosiernemu Bogu za doświadczenie łaski i mocy Bożej podczas Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadził ks. Krzysztof Porosło oraz
Sakramentu Bierzmowania
, który w miniony czwartek przyjęło, przez posługę ks. bpa Janusza Mastalskiego, 93 ósmoklasistów. Naszymi ofiarami przed kościołem możemy wesprzeć leczenie małej Sofii Palij z Ukrainy.

    Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, wcześniej o 1630 Droga Krzyżowa, a w Zagórzanach o 1550. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych i młodzieży o godz. 600 i 1845, dla dzieci o godz. 1530. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700.
Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

    We wtorek (14.III.) Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 700. Uczniów klas VI wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę święta i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy również na próbę chóru parafialnego o godz. 1900, natomiast uczestników Kręgu Biblijnego oraz nowe osoby pragnące pogłębiać rozumienie Pisma świętego zapraszamy na spotkanie o godz. 1930. Młodzież z klas VII zapraszamy na spotkania we wtorek i środę według podziału na grupy.

    W środę (15.III.) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

    W czwartek (16.III.) serdecznie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebanii.

    W sytuacji, którą przeżywamy orędzie o Bożym Miłosierdziu niesie światło nadziei dla umęczonego świata. Tylko w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. Jezus pragnie, aby orędzie o miłosierdziu dotarło do wszystkich ludzi. Zapraszamy do głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 15 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę do tego wydarzenia w sobotę 18 marca br. o godz. 1530 w sali gimnastycznej byłej podstawówki. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

    Zapraszamy dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w Drveniku na Chorwacji w dniach od 24.06 do 4.07.br. Koszt 480 euro i 500 zł. Spotkanie dla chętnych w środę o godz. 1900 w kościele.

    Dziękujemy za wszystkie ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej szczególnie te złożone dziś na cele gospodarcze w parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer dwumiesięcznika TRWAJCIE W MIŁOŚCI. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne caritasu jako pomoc dla seniorów i uchodźców. Koszt 8 zł.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu. Na Wielkopostnej drodze przemiany serca nie nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.