You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA  26.11.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2023

    Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą przeżywamy w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

    W środę
(29.XI.). Zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Gdowskiej po Mszy świętej o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nabożeństwo można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza małżeństwa modlące się o dar potomstwa. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy a spotkanie o godz. 1930.

    W czwartek (30.XI.) święto świętego Andrzeja Apostoła

    W piątek (1. XII.) I piątek miesiąca: Okazja do spowiedzi w piątek rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500 do 1830. Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800.

    W sobotę (2. XII.) wspomnienie św. Rafała Chylińskiego, kapłana. Z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Za tydzień w niedzielę (3.XII.) rozpoczniemy Adwent. Msze święte roratnie o N.M.P. będą odprawiane w tygodniu o godz. 630. Do udziału w roratach zapraszam wszystkich: seniorów dorosłych, a szczególnie młodzież i dzieci. Niech w naszych rękach nie zabraknie lampionów będących znakiem naszej żywej wiary gotowej na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Znakiem naszego czuwania niech będą również duże lampiony zapalone przed naszymi domami od zmierzchu do czasu pójścia spać. Tegoroczne Roraty, które będziemy przeżywać pod hasłem: „BUDUJEMY STAJENKĘ DLA JEZUSA”. W tym roku przypada 800. rocznica zbudowania pierwszej w historii szopki, przygotowanej przez św. Franciszka w Greccio. Słuchając św. Franciszka będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Wykorzystajmy nadchodzący tydzień przygotowując lampiony, wieńce adwentowe i dekorację naszych domów, by pobożnie w radości serca przeżyć nachodzący Adwent. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii misjonarkę Katarzynę Jawor. Przez zakup pamiątek i dobrowolne ofiary będziemy mogli pomóc w przygotowaniu paczek świątecznych dla rodzin w Peru.

    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do podejmowania dyżuru modlitewnego w Kaplicy Adoracji. Przed ołtarzem św. Onufrego są wystawione listy, na których można zapisać swoją deklarację czuwania z Jezusem pół godziny bądź godzinę w ciągu dnia. Może uda nam się stworzyć Wspólnotę Adoracyjną, tak aby nie było godziny w ciągu dnia kiedy Jezus jest sam. Po przewodzeniu referendum dotyczącym czasu rozpoczęcia adoracji w niedzielę, w którym oddano 147 głosów 69 za tym, aby adoracja rozpoczynała się rano i 78 za tym, aby adoracja rozpoczynała się po Mszy świętej o 1230 ks. Proboszcz podjął decyzję o rozpoczynaniu adoracji w niedzielę po Mszy świętej o 1230. Od dzisiejszej niedzieli czytane są już nowe wypominki. Złożono wiele kartek na których nie było podanej godziny wypominania. Prosimy o weryfikację czy złożone wypominki są odczytywane. Przy przepisywaniu zastosowano korektę wynikającą ze słów Pana Jezusa, że „w Królestwie Niebieskim, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, {…} będą bowiem jak aniołowie Boży w niebie” opuszczając określenia żona, mąż . Są nowe numery czasopism katolickich do nabycia na stoliku z tyłu kościoła

        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Elżbieta Wajda z Gdowa. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.