You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  I NIEDZIELA ADWENTU  3.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2023

    W naszej parafii gościmy dziś Katarzynę Jawor, która służyła na misjach w Peru, a dziś ze względu na stan zdrowia z kraju pomaga wspólnocie w której posługiwała. Przez zakup pamiątek i ofiary do puszek możemy pomóc w organizacji paczek na święta dla rodzin w Peru.     Adwent, który rozpoczęliśmy to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem (w Adwencie nie obowiązuje zakaz zabaw). Sensem tego czasu jest doświadczenie obecności Chrystusa w swoim życiu. Pomogą nam w tym Roraty, które są nabożeństwem światła
Niech w naszych rękach nie zabraknie lampionów będących znakiem naszej żywej wiary gotowej na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Znakiem naszego czuwania niech będą również duże lampiony zapalone przed naszymi domami od zmierzchu do czasu pójścia spać. Roraty będą odprawiane w tygodniu o godz. 630. Przed roratami o godz. 600 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy serdecznie do Adwentowego przygotowania serca dla Zbawiciela.

    W środę (6.XII.) w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

    W czwartek (7.XII.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem

    W piątek (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu będą o godz. 630, 800, 930 1600 i 1800 w Gdowie Od godz. 1200 do 1300 zapraszamy na Godzinę Łaski. Wpatrzeni w Maryję wolną od grzechu przeżywajmy czas Adwentu w stanie łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 600. Po Mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy na III edycję Festiwalu Pieśni Maryjnej który odbędzie się w naszej świątyni. W pierwszej części koncertu ku czci Maryi zaśpiewają grupy parafialne, a o 2000 wystąpi Sylwia Banasik-Smulska oraz Anna Jajkiewicz. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    Dziękujemy za Waszą wielką troskę o naszą parafię, za złożone ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do podejmowania dyżuru modlitewnego w Kaplicy Adoracji. Przed ołtarzem św. Onufrego są wystawione listy, na których można zapisać swoją deklarację czuwania z Jezusem pół godziny bądź godzinę w ciągu dnia. Może uda nam się stworzyć Wspólnotę Adoracyjną, tak aby nie było godziny w ciągu dnia kiedy Jezus jest sam. Przy bocznym ołtarzu można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiara złożona za opłatki jest przeznaczona na wynagrodzenia dla pana kościelnego i organisty. Od dziś można również włączyć się w akcję przygotowaną przez Fundację Małych Stópek i Rycerzy Kolumba: „Paczuszka dla maluszka”, której celem jest pomoc podopiecznym Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Szczegóły akcji znajdziemy na plakatach obok choinki umieszczonej w kaplicy południowej. Udział w akcji można wziąć także w wybranych szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery czasopism katolickich do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Księża Sercanie w Stadnikach planują przygotować przedstawienie Męki Pańskiej. Jednak z powodu małej liczby kleryków i świeckich poszukują aktorów, głównie panów, pragnących zagrać w przedstawieniu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.