You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  III NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2023

 

    Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych. Ostatni tydzień adwentu przeżyjmy w trosce o jak najlepsze duchowe przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego. Pomocą w przygotowaniu są: Sakrament Pokuty. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami świętymi oraz w środę 20 grudnia od godz. 800 do 1200 z przerwą od 930 do 1015 i po południu od 1500 do 1900 z przerwą od 1630 do 1715. Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą odprawiamy przed roratami oraz Roraty, które celebrujemy o godz. 630. Przy tej okazji gorąco dziękujemy za udział w tym porannym modlitewnym adwentowym czuwaniu dzieciom i ich rodzicom, młodzieży, seniorom scholii i służbie liturgicznej. Po Roratach zapraszamy dzieci i dorosłych na słodkie śniadanie do salek na wikarówce.

    W środę (20 XII) Betlejemskie Światło Pokoju na Roratach zostanie przekazane naszej parafii przez harcerzy z Marszowic.

W piątek (22 XII) spotkanie kandydatów na ministrantów w salce o godz. 1715.

    W sobotę (23 XII) odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 830. Prosimy o zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub kancelarii. Kancelaria w tym dniu będzie czynna pół godziny krócej, od godz. 800 do 830.

    W niedzielę (24 XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane o godz. 630, 800, 930 1100 i 1230.w Gdowie i o 900 w Zagórzanach. Zachęcamy do religijnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, do zachowania takich zwyczajów, jak odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. O północy zapraszamy na Pasterkę do kościoła w Gdowie i w Zagórzanach. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W ramach kolędy pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii. Jednak nie chcemy dla żadnego z parafian być przysłowiowymi „nieproszonymi gośćmi”. Zwracamy się więc z prośbą o zabranie informacji (zaproszenia) o kolędzie, także przekazanie jej swoim najbliższym sąsiadom czy znajomym, którzy z różnych powodów nie docierają na Eucharystię niedzielną. Po rozważeniu prosimy o odpowiedź zwrotną dla nas. Na odpowiedzi oczekujemy do 24 grudnia br. Można je złożyć w zakrystii lub do skrzynek przy bocznych ołtarzach.

    6 stycznia 2024 r. w ramach gminy Gdów odbędzie się po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Trzy orszaki symbolizujące trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę, które będą tworzyć parafie Niegowić, Jaroszówka i Gdów wyruszą z trzech punktów, by spotkać się przy naszym Sanktuarium i w przygotowanej szopce oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Nasz Orszak reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w strojach regionalnych, królewskich, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków. Stroje powinny mieć akcenty kolorystyczne niebieskie, charakterystyczne dla naszego orszaku. Chętnych do zaangażowania się w przygotowanie jasełek orszakowych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek (21 XII) o godz. 2000.

    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów prowadzonych prac remontowych prowadzonych w parafii. Zachęcamy do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzeć zakup świec przy bocznym ołtarzu. W opłatki można zaopatrzyć się przed kościołem. Nadal można włączyć się w akcję: „Paczuszka dla maluszka”. Wszelkie informacje znajdziemy w kaplicy południowej, gdzie stoi choinka z zawieszonymi bombkami, które można zabrać do domu, zobowiązując się do przyniesienia paczuszki dla dzieci z hospicjum. Lista potrzebnych produktów wypisana jest na afiszu. Przed kościołem pod wieżą młodzież z Grupy Apostolskiej VIA rozprowadza sianko pod obrus na wigilijny stół oraz pierniczki. Dobrowolne datki składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na Dni Skupienia oraz na funkcjonowanie grupy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła.

Proszono o przekazanie ogłoszenia:

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Bilczycach wraz z dziećmi zaprasza dziś na kiermasz świąteczny do budynku OSP w godzinach od 900 do 1530. O 1330 organizatorzy zapraszają na wspólne kolędowanie. 

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp.
Maria Bartosz z Gdowa, śp. Piotr Plichta z Fałkowic, śp. Maria Tomczyk ze Stryszowej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.