You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY  JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  31.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31.12.2023

    Ostatni dzień roku kalendarzowego wzywa nas do wdzięczności za każdy dzień życia, zwłaszcza za wspaniałe dni przeżyte w łasce uświęcającej. Czynimy to dzisiaj wraz ze Świętą Rodziną z Nazaretu: Jezusem, Maryją i Józefem, którzy ukazują nam piękno przyjaźni i współpracy z Bogiem. Serdecznie zapraszam do dziękczynienia Bogu za łaski mijającego roku.
O godz. 1530 Nieszpory z kazaniem, następnie nabożeństwo dziękczynno-błagalne i o godz. 1615 Msza święta. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1800 W Gdowie i o 1500 w Zagórzanach

    W poniedziałek (1 I) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny.

    W środę (3 I) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 1800 Msza święta, a po niej zapraszamy na nabożeństwo do naszej Pani Gdowskiej. Intencje dziękczynne i błagalne można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

    W czwartek (4 I ) I czwartek miesiąca Zapraszamy na Modlitwę uwielbienia po Mszy świętej o godz. 1800.

    W piątek (5.I.) I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500 do 1830. Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800.

        W sobotę (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po Mszach św. będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła. Jest to także I sobota miesiąca. O godz. 2000 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Nasza parafia tworzy Orszak króla afrykańskiego Baltazara w niebieskim kolorze. Zapraszamy godz. 1415 na parkingu obok Szkoły Muzycznej w Gdowie. Po otrzymaniu koron, flag i śpiewników, uczestnicy wyruszą ulicą Myślenicką i Łapanowską. Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane i o godzinie 1500 odbędzie się inscenizacja jasełkowa podczas, której uczestnicy oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus. Zapraszamy do przygotowania się i uczestnictwa w tym święcie wiary. Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zaprasza do udziału w KONKURSIE
ON-LINE NA NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ „GDOWSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI” Gdów 2024. Szczegóły na plakatach.

 

    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do podejmowania dyżuru modlitewnego w Kaplicy Adoracji. Obok szopki są wystawione listy, na których można zapisać swoją deklarację czuwania z Jezusem pół godziny bądź godzinę w ciągu dnia. Peregrynacja kopii ikony Naszej Pani Gdowskiej po świątecznej przerwie rozpocznie się 13 stycznia. Program w gablocie i na stronie internetowej. Jeżeli są jeszcze chętne „siódemki rodzin” do nawiedzenia prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Rodziny indywidualne mogą podjąć modlitwę przy ikonie do 13 stycznia lub po zakończeniu preregrynacji. Również prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy od wtorku 2 stycznia 2024 r.. Jej plan na najbliższy tydzień wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Kolejny zostanie podany 6 stycznia br.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Adam Wojas z Podolan, Śp. Wiesław Musiał i Śp. Jadwiga Jamka z Gdowa, Śp. Józefa Korba z Bilczyc i Śp. Jan Pacek z Zalesian Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Życzymy, aby nadchodzące dni Nowego 2024 Roku przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z Was. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.