You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO  8.01.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 8.01.2023

    „W JASEŁKACH LEŻY” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który przeżyliśmy wczoraj w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wszystkim parafianom, którzy pomimo niesprzyjającej pogody podjęli trud przygotowania i uczestnictwa w Orszaku, pragnę serdecznie podziękować za obecność, śpiew i radosne świadectwo wiary o wielkim cudzie tajemnicy obecności Boga wśród nas w Dzieciątku Jezus Dziękuję KOORDYNATOROM NASZEGO ORSZAKU PAŃSTWU DOMAGAŁA, którzy zaangażowali sztab ludzi do różnych zadań dzięki czemu, obok zielonego i czerwonego orszaku, można było zobaczyć bardzo liczny i piękny królewski orszak w niebieskim kolorze oraz przeżyć jasełka na scenie przy naszym Sanktuarium. Dziękuję wszystkim aktorom małym i dużym, którzy przygotowali dekorację i Jasełka podczas Orszaku. Dziękuję księżom Bartłomiejowi i Bartoszowi wraz z młodzieżą, którzy orszak prowadzili. Panu Piotrowi Zabdyrowi dziękuję za pomoc w nagłośnieniu. Dziękuję Centrum Kultury i Władzom Gminy wraz z panem wójtem Zbigniewem Wojasem za wszelkie działania w przygotowaniu sceny i organizacji Orszaku. Dziękuję Paniom z KGW Zagórzany za pyszny sernik i ciepłą herbatę, Druhom z OSP za troskę o bezpieczeństwo w czasie marszu.

    W czwartek (12 I ) zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 1630.

    Kolejne rodziny przyjmujące obraz zapraszamy na Mszę święta w sobotę o godz. 1800

Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program kolędy jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Na najbliższy tydzień przedstawia się on następująco:

    Proszono o przekazanie zaproszenia:

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie SP im. Św. Jana Kantego w Gdowie serdecznie zapraszają na Jasełka, które odbędą się 14 stycznia br. o godz. 16 00

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Zofia Sala i Śp. Ignacy Stasiak ze Zręczyc oraz Śp. Andrzej Kapała z gdowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Dzisiejsze święto przypomina nam o naszej godności dzieci Bożych. Wszystkim dzieciom Bożym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.