You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA ZWYKŁA  28.01.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024

    W związku z kończącymi się odwiedzinami kolędowymi pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaprosili nas z kolędą. Dziękujemy za okazaną nam życzliwość, wspólną modlitwę a także za złożone ofiary. Część z ofiar jest przekazywanych na duszpasterstwo w diecezji, część na duszpasterstwo w parafii, a część do dyspozycji kapłanów. Dziękujemy także naszym ministrantom za wiele czasu i trudu włożonego przez nich w kolędowanie. Gdyby jakieś zgłoszenie zostało przeoczone, gorąco przepraszamy i prosimy zainteresowane osoby o kontakt osobisty lub telefoniczny. W intencji Parafian przyjmujących kolędę zostanie odprawiona Msza święta z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Naszej Pani Gdowskiej w najbliższy czwartek1 lutego br. o godz. 1800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

    Dziś na Mszy świętej o godz. 1230 będziemy kolędować wspólnie z Orkiestrą Dętą Gminy Gdów.

    Od poniedziałku (29.I) rozpoczniemy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w naszej kaplicy Adoracji codziennie od godz. 700 do 1800 w tym tygodniu szczególnie mieszkańców Gdowa, a w następnym pozostałych miejscowości naszej parafii.

    W czwartek (1.II.) z racji I czwartku zapraszamy na modlitwę uwielbienia po Mszy świętej wieczornej.

    W piątek (2.II.) będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego oraz
XXIX Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą sprawowane o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800 w Gdowie i o 1700 w Zagórzanach Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. O okazja do spowiedzi, z racji I piątku miesiąca, rano od godz. 600 i po południu od godz.1500.

    W sobotę (3.II.) przypada wspomnienia św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek. W naszej parafii będziemy przeżywać Dzień Chorych. Podczas
Mszy świętej o godz. 930 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Choć pora jest zimowa, to jednak w naszym kościele jest ciepło dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych i w podeszłym wieku. Prosimy o przywiezienie na tę Mszę świętą osób, które same mają trudność z wyjściem z domu. W przypadku trudności z chodzeniem można podjechać pod sam kościół. Od godz. 900 okazja do spowiedzi. Pozostałych chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, także z racji soboty miesiąca odwiedzimy w domach od godz. 1000. Chorych i starszych, którzy oczekują na posługę sakramentalną prosimy zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.
Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach podczas Mszy świętej w I środę miesiąca oraz na nabożeństwie do naszej Pani Gdowskiej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Dobiegła końca peregrynacja kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej w zgłoszonych rodzinach. Wszystkich parafian, którzy pragną jeszcze podjąć nawiedzenie obrazu Naszej Pani Gdowskiej zarówno indywidualnie jak i zorganizowanych siódemkach rodzin prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.

    Proszono o przekazanie kilku zaproszeń:

    Wójt Gminy Gdów serdecznie zaprasza Mieszkańców Gminy oraz organizacje Pozarządowe na „Spotkanie Noworoczne”, które odbędzie się dziś o godz. 1800 w Gminnej Hali Sportowej

    Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zręczycach serdecznie zapraszają na jasełka dziś o godzinie 1600 w sali gimnastycznej SP w Zręczycach. 

    Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu SP w Bilczycach w przyszłą niedzielę 4 lutego br. zapraszają do włączenia się w kwestę na rzecz Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.

    Zarząd OSP Gdów zaprasza rodziny i przyjaciół na Eucharystię w intencji zmarłych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie, w przyszłą niedzielę, 4 lutego o godz. 1800. Eucharystii będzie przewodniczył ksiądz Jan Gibała.

    OSP Niegowić wraz z regionalnym Centrum Krwiodawstwa organizują zbiórkę krwi w przyszłą niedzielę 4 lutego w godz. Od 900 do 1300 przy strażnicy.

    Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Polećmy się opiece św. Michała Archanioła.