You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  (10.03.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10.03.2024)

    IV niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, nazywana jest niedzielą radości.
W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Nazwy te wskazują dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny. Pomocą na drodze nawrócenia są: codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa oraz nabożeństwa wielkopostne Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa do udziału w których serdecznie zapraszamy.

    W środę (13 III) przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić podczas Nabożeństwa do Naszej Pani Gdowskiej na które serdecznie zapraszamy po Mszy świętej
o godz. 1800. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nabożeństwo do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W piątek (15 III) zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie o godz. 1615.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Na bocznym ołtarzu można nabyć baranki wielkanocne caritasu jako pomoc dla seniorów i uchodźców. Koszt 8 zł.

    Serdecznie zapraszamy do głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 6 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę do tego wydarzenia w sobotę 16 marca br. o godz. 1530 w sali gimnastycznej byłej podstawówki. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu. Na Wielkopostnej drodze przemiany serca nie nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.