You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  VI Niedziela WIELKIEGO POSTU  II Niedziela Męki Pańskiej – NIEDZIELA PALMOWA  (24.03.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela WIELKIEGO POSTU II Niedziela Męki Pańskiej – NIEDZIELA PALMOWA (24.03.2024)

    Męka Pańska, której opis dziś słyszymy przypomina nam wypełnienie zapowiedzi Symeona, który mówił do Maryi, że Chrystus to : „Znak, któremu sprzeciwiać się będą.” Dramat odrzucenia Chrystus trwa nieustannie, szczególnie tam, gdzie toczy się wojna lub niszczone jest dobre imię człowieka. Chcemy wyznawać swoją wiarę towarzysząc cierpiącemu Chrystusowi. Serdecznie zapraszamy dziś o godz. 1900 do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Niech ta Droga Krzyżowa będzie świadectwem naszej wiary i wprowadzi nas w bezpośrednie przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Prosimy o przyniesienie świec.

    Z uwagi na rozpoczynający się Wielki Tydzień, uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypadająca 25 marca została w tym roku przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.

    W wielki wtorek (26 III) DZIEŃ SPOWIEDZI w naszej parafii od 800 do 1200
/przerwa od 930 do 1015/ i od 1500 do 1900
/przerwa od 1630 do 1715/.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Cały program Triduum jest w folderach, w gablocie i na stronie internetowej parafii.

    WIELKI CZWARTEK (28 III) – dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii. Mszą świętą Krzyżma Świętego sprawowaną w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 1000 rozpocznie się w naszej Archidiecezji Kongres Eucharystyczny. Hasłem Kongresu są słowa Pana Jezusa „Jestem z wami” (por. Mt 28, 20).Szczegółowy program Kongresu Eucharystycznego można znaleźć na stronie: eucharystyczny.decezja.pl MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ W ZAGÓRZANACH O GODZ. 1700 W GDOWIE o GODZ. 1900. Na zakończenie liturgii nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2400..

    WIELKI PIĄTEK (29 III) W tym dniu obowiązuje post i abstynencja od pokarmów mięsnych. Adorację Pana Jezusa rozpoczniemy od godz. 600. O godz. 1100 Droga Krzyżowa dla dzieci w kościele i w plenerze na Stryszową. O 1500 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Na wielkopiątkową LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ ZAPRASZAMY NA GODZ. 1900. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego. Tam będziemy trwać przy Panu Jezusie na całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej. Do czuwania przy Grobie Pańskim serdecznie zapraszamy również członków Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej parafii.

    WIELKA SOBOTA (30 III) to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć na chwilę rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi świętemu. BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW WEDŁUG PORZĄDKU ZAMIESZCZONEGO W FOLDERACH.
O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia i Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

    WIELKANOC
– największe święto chrześcijan. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 2000 i ZAKOŃCZY SIĘ PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ. W czasie Wigilii Paschalnej odnawiamy przyrzeczenia z Chrztu świętego. Na Chrzcie otrzymaliśmy białą szatę symbol łaski uświęcającej. Chcemy rozwijać tradycję sięgającą pierwszych wieków chrześcijaństwa przychodząc w tę noc na liturgię w białym stroju znaku radości zmartwychwstania i nowego życia, które . Na procesję rezurekcyjną serdecznie zapraszamy na Orkiestrę Dętą, Członków Ochotniczej Straży Pożarnej, Panie do feretronów, a Panów do baldachimu, chorągwi i sztandarów.

    W Niedzielę Zmartwychwstania w związku ze zmianą czasu pierwsza Msza święta będzie o godz. 800
intencja mszalna z 630 będzie odprawiona o godz. 800. Pozostałe według normalnego porządku. Na nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia zapraszamy o godz. 1715. Po Nowennie zapraszamy na Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne.

    Serdecznie dziękujemy młodzieży z Grupy Apostolskiej VIA za przygotowanie i poprowadzenie w piątkowy wieczór inscenizowanej Drogi Krzyżowej pt.: „Dwa Światy.” W inscenizacji wzięło udział 37 młodych aktorów. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko do środy.

    Zapisy na wyjazd na wydarzenie RÓŻA DLA JEZUSA MIŁOSIERNEGO, które odbędzie się 6 kwietnia br. w Krakowie na Rynku Głównym o godz. 1300 w zakrystii. Koszt 30 zł. W dniach 26-30. 09. br. jest organizowana pielgrzymka samolotowa do Fatimy. Koszt ok. 4500 zł. Program na stronie internetowej i w gablocie. Zapisy w zakrystii.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Janinę Kaleta, Śp. Bogdana Pieprzyka i Śp. Mieczysława Dulika z Bilczyc. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożej Miłości. W tym czasie przezywania Misterium Paschalnego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.